Sport

Fočanski „parni valjak“ ne staje: “Petarda” protiv Modriče

04.10.2021 | 11:44 Fočanski „parni valjak“ ne staje: “Petarda” protiv Modriče

Fočanski fudbaleri su sve nemilosrdniji prema gostima, a njihovu moć i apsolutnu dominaciju na svojoj koži osjetili su i fudbaleri Modriče,koji se kući vraćaju sa pola tuceta golova u svojoj mreži.

U osmom kolu Prve fudbalske lige, Sutjeska je još jednom obradovala svoje navijače atraktivnom,napadačkom igrom i što je najbitnije sa dosta golova.

Domaćin je dominirao od početka susreta, a gosti su u prvom poluvremenu imali sreće, pa su nakon 45 minuta gubili samo 1:0 golom Dejana Raševića. U nastavku prava kanonada golova- domaćin je još četiri puta pogodio i to Stefan Arbinja, Nikola Mojović iz penala, pa još jednom Rašević i za kraj rezervista Marko Ivanović za ubjedljivih i zasluženih 5:0.

Izabranici Miljana Radanovića na osam mečeva postigli su 20, a primili sedam golova i slobodno se može reći da se po lepršavosti igre i golgeterskom učinku mogu mjeriti sa beogradskim Partizanom, koji takođe ove sezone u Superligi Srbije igra preporođeno.

Ovom pobjedom, Sutjeska je napredovala na treće mjesto. Fočaci imaju šest pobjeda, po remi i poraz,odnosno 19 bodova, pet manje od vodeće Krupe, koja ima maskimalan učinak.

U sljedećem kolu Sutjeska gostuje u Pilici, ekipi Budućnosti, koja je na posljednjem mjestu bez bodova, a prije tog meča u srijedu će odigrati i kup utakmicu protiv Slavije iz Istočnog Sarajeva.

Izvor: Radio Foča