Sport

Medalje za Ljubišnju na turnirima u Nikšiću i Bijeljini

31.05.2021 | 10:58 Medalje za Ljubišnju na turnirima u Nikšiću i Bijeljini

Karatisti fočanske Ljubišnje imali su proteklog vikenda zapažene nastupe na turnirima u Nikšiću i Bijeljini, gdje su osvojili ukupno pet medalja.

Na Međunarodnom turniru u Nikšiću, koji je održan u subotu, a na kojem su učestvovala 43 kluba sa više od 700 takmičara, fočanska Ljubišnja osvojila je jedno zlato i dva srebra.

Zlatom se okitio Goran Kovačević u katama, u kategoriji sportista sa poteškoćama u razvoju.

U kategroiji juniora, borbe do 76 kilograma, Stefan Pejović se domogao srebra, a istu medalju osovjio je Miloš Rašević, takođe u konkurenciji juniora, borbe preko 76 kilograma.

Dan kasnije, na četvrtom Međunarodnom turniru Trofej Bijeljine, na kojem su učestvovala 54 kluba sa više od 500 takmičara, Ljubišnja je osvojila dvije medalje.

U kategoriji juniora, borbe do 76 kilograma, Stefan Pejović je bio bronzani, a njegov trener Ljubomir Todović nastupio je u kategoriji seniori-veterani i okitio se zlatnom medaljom u katama pojedinačno.

Izvor: Radio Foča