Sport

Fudbaleri poraženi u Bijeljini, pobjeda košarkaša u Foči

05.04.2021 | 14:29 Fudbaleri poraženi u Bijeljini, pobjeda košarkaša u Foči

Fudbaleri Sutjeske poraženi su na gostovanju u Bijeljini od domaće Zvijezde 2:1 u 21. kolu Prve lige Republike Srpske.

Sutjeska je dobro otvorila meč i povela u 19. minutu golom Filipa Filipovića.

Do kraja prvog poluvremena, Zvijezda je uspjela da izjednači preko Nikolića u 35. minutu.

U drugom poluvremenu, domaćin pravi potpuni preokret i stiže do cijelog plijena golom Dražića u 49. minutu.

Zvijezda je ovom pobjedom prekinula seriju Sutjeske od tri utakmice bez poraza.

Fočaci su ostali na 14. mjestu sa 20 bodova, četiri boda manje od 13. Slavije i dva više od 15. Podrinja.

U narednom kolu, Sutjeska će 10. aprila u Foči ugostiti drugoplasiranu Alfa Modriču.

Deveta pobjeda košarkaša Sutjeske

Košarkaši Sutjeske savladali su na svom terenu Student Igokeu iz Aleksandrovca sa 61:56 u 21. kolu Prve lige Republike Srpske.

Po četvrtinama je bilo 21:15, 12:11, 20:13, 8:17.

Sutjesku su do devete pobjede u sezoni predvodili Miloš Fimić sa 14 poena, Miloš Pavlović i Ivan Zejak sa po 12.

U gostujućem sastavu najbolji je bio Vuk Bošković sa 19 poena.

Sutjeska ima devet pobjeda i deset poraza i u grupi je sa još četiri ekipe sa takvim učinkom, koje su na diobi od petog do devetog mjesta.

U narednom, ujedno i posljednjem kolu pred plej of, Fočaci gostuju u Prijedoru, ekipi Spartak Prijedor koja ima isti učinak od devet pobjeda i deset poraza.

Izvor: Radio Foča