Sport

Tri bronze za fočanske karatiste na Prvenstvu Srpske

21.09.2020 | 15:26 Tri bronze za fočanske karatiste na Prvenstvu Srpske

U Banja Luci je juče održano Prvenstvo Republike Srpske u karateu za kadete i juniore na kome se takmičilo 200 sportista iz 30 klubova.

Dvije bronzane medalje otišle su Karate kluba „Ljubišnja“, Andreju Paprici i Milošu Raševiću. Andrej je osvojio treće mjesto u kategoriji kateda -57 kg, dok je Miloš bio treći u pojedinačnoj borbi u  kategoriji juniora težina preko 76 kg.

Stefan Pejović, junior ovog karate klupa osvojio je peto mjesto, te su se sva trojica kvalifikovali za prvenstvo Bosne i Hercegovine.

Takmičarka Valentina Vuković iz fočanskog Karate kluba „Nipon“ osvojila je treće mjesto u pojedinačnoj borbi juniora +59 kg, dok su ostala dva takmičara izgubila, međutim svi su se plasirali na prvenstvo BiH.

Izvor: Radio Foča