„Konferencija beba” 29. juna
22.06.2023 | 16:18
Opština Foča organizovaće 29. juna tradicionalnu manifestaciju „Konferencija beba”, koja za cilj ima da upozna javnost o nepovoljnoj demografskoj slici u Republici Srpskoj i problemu nedovoljnog rađanja, te da se mladim ljudima pruži podrška u njihovim nastojanjima da planiraju i osnivaju porodice.
Pravo učešća imaju bebe do dvije godine starosti rođene između Vidovdana 2021. i 2023. godine.
Biraće se i nagraditi tročlano predsjedništvo beba, te „najporodica“, odnosno porodica sa najviše djece i što mlađih godišta.
Prijave za učešće na manifestaciji podnose se u Info centru Turističke organizacije u periodu od 8.00 do 16.00 časova.
Iz lokalne uprave pozvali su sve roditelje sa bebama da svojim prisustvom uveličaju manifestaciju, koja će se održati u Dječijem parku u Svetosavskoj ulici, od 19.00 časova.
Izvor: Radio Foča
