Sport

Sutjeska jača od Slobode

29.08.2022 | 08:06 Sutjeska jača od Slobode

Fudbaleri Sutjeske savladali su na svom terenu ekipu Slobode iz Mrkonjić Grada rezultatom 3:2.

Gosti su poveli u sedmom minutu, kada je nakon brzog kontranapada gol postigao Mihajlo Živković. Fočaci su nastavili da igraju ofanzivno i poslije penala u 18. minutu izjednačili rezultat. Sa bijele tačke precizan je bio kapiten domaćih Nikola Mojović.

Isti igrač donio je prednost Sutjesci u 29. minutu, opet iz penala.

Sutjeska je prednost povećala nakon kornera u 50. minutu. Mojović je centrirao, a Igor Ateljević glavom pogodio za 3:1.

Sloboda je osam minuta kasnije uspjela da smanji vođstvo domaćina. Nakon kornera golman Sutjeske loše je reagovao, ispustio loptu, a Vlado Koprivica iskoristio zbunjenost odbrane i postigao pogodak za konačnih 3:2.

Poslije pet odigranih kola, Sutjeska je sa 13 bodova na drugom mjestu prvoligaške tabele. Isti broj bodova ima i vodeća novogradska Sloboda, koja je ispred Fočaka zbog bolje gol razlike.

U narednom kolu Sutjeska gostuje Zvijezdi 09.

Izvor: Radio Foča