Sport

Prvi poraz košarkaša

01.11.2021 | 13:48 Prvi poraz košarkaša

Košarkaši Sutjeske poraženi su u Bijeljini od Budućnosti rezultatom 75:59 u trećem kolu Prve lige Republike Srpske.

Nakon dobrog otvaranja utakmice i vođstva 21:16 Fočaci su u drugoj četvrtini izgubili prednost i na poluvrijeme otišli sa poenom zaostatka. Na kraju trećeg perioda Budućnost je vodila 12 poena razlike.

U posljednjoj dionici igre Sutjeska nije imala odgovor na igru domaćina čija je prednost rasla i pred kraj susreta dostizala 20 poena.

U sastavu Sutjeske najprecizniji bio je Pavlović sa 17 poena, Fimić je dodao 11, dok se Mrković istakao sa 10 poena i 12 uhvaćenih lopti.

Kod domaćina najbolji je bio Jovanović koji je postigao 23 poena.

Sutjeska je trenutno druga na tabeli sa dvije pobjede i porazom, a u narednom kolu Fočaci dočekuju Akademiju banjalučkog Borca.

Izvor: Radio Foča