Sport

Sutjeska slavila protiv Krupe pred punim stadionom

01.11.2021 | 13:45 Sutjeska slavila protiv Krupe pred punim stadionom

Fudbaleri Sutjeske savladali su na svom terenu Krupu rezultatom 1:0 u derbiju 12. kola Prve lige Republike Srpske. Trijumfom protiv Banjalučana Fočaci su stigli do drugog mjesta prvoligaške tabele i dva boda zaostatka za vodećom dobojskom Slogom.

Nošeni energijom sa tribine koju je ispunilo oko hiljadu i po navijača, popularnih „Havera“, Sutjeska je od početka utakmice imala terensku inicijativu. Nizali su se napadi domaćih, a najbolju priliku u prvom poluvremenu nakon ubacivanja propustio je Nikola Danilović u 45. minutu.

U prvom dijelu susreta gosti gotovo da nisu imali šansu da ugroze gol Sutjeske, dok su nešto otvoreniju igru prikazali u nastavku. Prvu ozbiljniju priliku Krupa je imala u 50. minutu, kada je golman domaćih Pajević uspio da odbrani nedovoljno jak šut Emanulaha Blaževića. Isti igrač 15 minuta kasnije zaprijetio je iz slobodnog udarca, ali je njegov šut golman Sutjeske odbranio.

Jedini pogodak na utakmici postigao je iskusni Dejan Rašević, koji se u 74. minutu odlično snašao u šesnaestercu gostiju i poslao loptu iza leđa golmana. Do kraja susreta obje ekipe imale su po nekoliko prilika kojim nisu uspjeli da ugroze protivničku mrežu.

Trener Sutjeske Miljan Radanović utakmicu je ocijenio teškom, sa malo prilika, a pobjedu je posvetio navijačima koji su ispunili Gradski stadion i domaćim igračima pomogli da stignu do važnog trijumfa.

-Krupa se pokazala kao dobra i disciplinovana ekipa. Dobro su igrali u defanzivi, pokušavali su da nešto naprave iz kontranapada, ali smo uspjeli da ih spriječimo. Utakmica je bila dosta tvrda, sa dosta kratkih udaraca, kornera i prekida. Imali smo inicijativu i mislim da smo upravo zbog toga zaslužili tri boda-rekao je Radanović.

Da su Fočaci zasluženo slavili u derbiju smatraju i u ekipi Krupe.

-Definitivno smo podbacili u prvom poluvremenu. Sutjeska je bila agresivnija i bolja, a mi smo se, s obzirom na neiskustvo i pet igrača mlađih od 21 godinu, malo prepali ambijenta. U drugom poluvremenu smo digli nivo igre, stvarali šanse, ali nismo uspjeli da postignemo gol. Sutjeska je iskoristila svoju šansu, postigli su pogodak i zasluženo pobijedili-rekao je trener gostiju Vladimir Ilić.

Izabranici Miljana Radanovića u 12. odigranih mečeva ostvarili su devet pobjeda, dva remija i poraz, a sa 28 postignutih golova najpreciznija su ekipa u Prvoj ligi Srpske.

Narednog vikenda Sutjeska gostuje u Derventi Tekstilcu, nakon čega će u srijedu, 10. novembra, igrati derbi protiv Stakorine u Čajniču, u utakmici četvrtfinala Kupa Republike Srpske.

Izvor: Radio Foča