Sport

Remi fudbalera, pobjeda košarkaša, poraz odbojkaša

25.10.2021 | 17:10 Remi fudbalera, pobjeda košarkaša, poraz odbojkaša

Fudbaleri Sutjeske odigrali su neriješeno 1:1 u gostima u Gradišci protiv domaće Kozare u 11. kolu Prve lige Republike Srpske.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Fočaci su poveli početkom drugog dijela igre golom Dejana Raševića.

Domaćin je do boda stigao iz penala 15 minuta prije kraja. Strijelac je bio Draško Lolić.

Sutjeska je nastavila niz bez poraza, ali nije uspjela da zabilježi šestu uzastopnu pobjedu, a malo joj je nedostajalo.

U fočanskom prvoligašu nezadovoljni su suđenjem i smatraju da su oštećeni na ovom meču. Ističu da penal nije postojao i da ga je vidio samo četvrti sudija Bojan Panić iz Prijedora, koji je glavnom djeliocu pravde Darku Vukojeviću iz Doboja signalizirao da svira najstrožu kaznu.

U derbiju kola, Sloga je na gostovanju u Krupi na Vrbasu savladala Krupu sa 1:0 čime joj je preuzela vodeće mjesto. Dobojlije su prve sa 28 bodova, koliko ima i drugoplasirana Krupa.

Sutjeska je treća sa dva boda manje.

U narednom kolu, 30. oktobra u Foči se igra derbi- Sutjeska će ugostiti Krupu.

Druga pobjeda košarkaša Sutjeske

Košarkaši Sutjeske i u drugom ovosezonskom meču bili su uspješni.

U drugom kolu Prve košarkaške lige Republike Srpske, Fočaci su na svom terenu savladali Kozaru iz Gradiške 76:61.

Sutjeska je na prvom mjestu sa dvije pobjede, koliko imaju i Sokolac i Rogatica na drugom i trećem jestu.

U narednom kolu, fočanski košarkaši gostuju u Bijeljini ekipi Budućnosti BN, koja ima po jednu pobjedu i poraz.

Poraz odbojkaša

Odbojkaši fočanskog Maglića poraženi su na svom terenu od Tempa iz Ražljeva maksimalnim rezultatom 0:3 u 4. kolu Prve lige Republike Srpske.

Po setovima je bilo  19:25, 20:25, 20:25.

Fočanskim odbojkašima ovo je drugi poraz u sezoni i sa isto toliko pobjeda, odnosno pet bodova, u konkurenciji osam ekipa, trenutno zauzimaju četvrtu poziciju na tabeli.

Odbojkašice Maglića trebalo je da odigraju meč petog kola Prve lige u ženskoj odbojci u Bileći protiv Hercegovca, ali je taj meč odgođen.

Odbojkašice iz Foče su na dnu tabele bez bodova.

Izvor: Radio Foča