„Vardar“ savladao „Crvenu zvezdu“

U prvom meču grupe B na 15. „Fudbal frendsu“ u Foči, skopski „Vardar“ je priredio prijatno iznenađenje savladavši beogradsku „Crvenu zvezdu“ sa 1:0.

Utakmica je odlučena u desetom minutu drugog poluvremena, kada su crveno-bijeli skrivili penal, a precizan sa bijele tačke bio je kapiten „Vardara“ Martin Veličković.

Igrač „Crvene zvezde“ Milan Blagojević kaže da su kažnjeni za promašaje.

„Nije bilo sreće, imali smo nekoliko dobrih šansi, pogodili smo prečku, lopta nije htjela u gol i zato smo izgubili. Protiv moskovske „Lokomotive“ ćemo se maksimalno potruditi i nadamo se da možemo trijumfovati. Turnir je odličan, uslovi za igru, organizacija, teren, sve je na vrhunskom nivou“, rekao je Blagojević.

Trener „Vardara“ Filip Despotovski čestitao je svojim, ali i protivničkim igračima na dobroj igri.

„Bila je tvrda utakmica, mi smo možda malo više željeli pobjedu, ali moram da pohvalim Zvezdine igrače, koji su odigrali utakmicu po mom ukusu. Imaćemo sada dan odmora, a onda igramo sa „Lokomotivom“, za koju nemamo nikavu predstavu kakva je ekipa, ali dolazi iz Rusije i sigurno je čvrsta i fizički jaka ekipa, tako da će to biti dosta zanimljiva utakmica“, rekao je Despotovski.

Prethodno je, u grupi A, istim rezultatom 1:0, podgorička „Budućnost“ savladala slovenački „Maribor“.

Jedini pogodak postigao je Lazar Mijović u 73. minutu.

Drugog dana turnira, Podgoričani se sastaju sa domaćom „Sutjeskom“, dok „Maribor“ igra sa „Krilima Sovjetov“ iz Samare.

Izvor: Radio Foča