Porazi košarkaša i fudbalera Sutjeske, medalje za karatiste Nipona

Košarkaši Sutjeske poraženi su na svom terenu od Student Igokee 62:65 u 2. kolu Prve lige Republike Srpske.Sutjeska je bila neuspješna u premijernoj utakmici pred svojom publikom u novoj prvoligaškoj sezoni. Po četvrtinama je bilo 20:17, 17.18, 15:16 i 10:14.Sutjeska je dobro počela meč i polovinom druge četvrtine imala je deset poena prednosti 29:19, ali do odlaska na odmor gosti uspijevaju da se rezultatski vrate, pa je na poluvrenu bilo samo plus dva za domaćina 37:35.Treća četvrtina bila je prilično izjednačena, a u posljednji period igre ušlo se rezultatom 52:51. Polovinom četvrte četvrtine gosti odlaze na plus pet i prednost uspijevaju da zadrže do kraja meča. Sutjeska je loše šutirala, imala je ukupan procenta šuta od svega 28 odsto. Za dva poena 14 od 44, a za tri sedam ubačenih od 32 pokušaja.Najefikasniji igrač susreta bio je plejmejker Sutjeske Ivan Mitrović sa 16 poena. Kod domaćina dvocifren učinak imao je i kapiten Mrđan Mrković 13 poena, Nikola Stanković je ubacio devet, a Petar Drakul i Milanko Kapuran po osam poena.U pobjedničkom sastavu Dejan Petković je postigao 15, a Đorđe Topolović 12 poena.

Fudbal: Sutjeska deklasirana u Milićima

U Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske odigrani su mečevi 12. kola. Fočanska Sutjeska pretrpjela je težak poraz na gostovanju u Milićima od istoimenog domaćina. Bilo je 4:0 za Miliće.Milići su ovom pobjedom zadržali treću poziciju, imaju 22 boda, dok je Sutjeska sa 15 bodova pala na 11. mjesto.U narednom kolu, u subotu 2. novembra u Foči će gostovati lider drugoligaškog Istoka trebinjski Leotar.

Osam medalja za Nipon u Zvorniku i Banji Koviljači

Karate klub Nipon iz Foče učestvovao je proteklog vikenda na turnirima u Zvorniku i Banji Koviljači na kojima je osvojio ukupno osam medalja, po dvije zlatne i srebrne i četiri bronzane.Na turniru “Zvornik open” zlatom se okitila Aleksandra Stanojević, srebrom Ognjen Simović i Marko Radović, a bronzom Valentina Vuković, Zoran Pljevaljčić, Goran Sekulović i Aleksandar Stanojević. Na turniru u Banji Koviljači Valentina Vuković je osvojila zlatnu medalju u kategoriji kadetkinje plus 54kg.

Izvor: Radio Foča