Pobjeda fudbalera za produžetak nade

Ppioniri košarkaši četvrti u Srpskoj- dvije bronze za stonotenisere- trijumf Lane Miletić na turniru TK Foča

Fudbaleri “Sutjeske” savladali su u Foči “Modriču” sa 3:0 u 5. kolu plej-auta Prve lige Srpske.

Dva gola je postigao Rašević, a jedan Sekulović.

Fočaci su i dalje pretposlednji i zaostaju šest bodova za mjestom koje garantuje opstanak u Prvoj ligi Srpske, ali nisu bez šanse, pogotovo što do kraja imaju povoljan raspored.

Do kraja takmičenja ostalo je pet kola, a Sutjeska će biti domaćin tri puta. U idućem 6. kolu dočekuje zvorničku “Drinu” od koje ima šest bodova manje, a zatim će u 7. kolu ugostiti “Tekstilac” iz Dervente za kojim, takođe, zaostaje šest bodova.

U 8. kolu plej-auta, Fočaci gostuju u Mrkonjić Gradu otpisanoj “Slobodi”.

U pretposlednjem, 9. kolu dočekuju “Slaviju”, koja trenutno najbolje stoji na tabeli i ima osam bodova više od “Sutjeske”, a u posljednjem 10. kolu fudbaleri iz Foče gostuju u Modriči ekipi “Modriča Alfa” za kojom trenutno zaostaju šest bodova.

Košarka: Solidan nastup pionira Sutjeske na finalnom turniru

Pioniri Košarkaškog kluba “Sutjeska” učestvovali su na finalnom turniru za prvaka Republike Srpske, koji je proteklog vikenda održan u Bijeljini.

Nastupile su četiri ekipe.

Fočaci su zabilježili jednu pobjedu i dva poraza i plasirali se na četvrto mjesto, mada su bili bolji od bijeljinske “Budućnosti” koja je postala šampion Srpske.

Drugo mjesto osvojila je “Igokea”,a  treće “Ruki” iz Banjaluke.

U prvom meču “Sutjeska” je poražena od “Igokee” 53:62, zatim je savladala “Budućnost” 73:69, da bi u posljednjem meču izgubila od “Rukija” 71:76.

Stoni tenis: Jovani i Doroteji bronzane medalje

U Foči je za vikend održano Prvenstvo BiH u stonom tenisu za mlađe kadete, uzrasta do 12 godina.

U konkurenciji oko 50 mladih stonotenisera iz cijele BiH, nastupilo  je devet takmičara domaće “Perućice”. Osvojili su dvije bronzane medalje, obje u ženskoj konkurenciji-  Jovana Zečević je u singlu bila treća, a isto mjesto u igri dublova osvojila je Doroteja Savić i to u paru sa Goraždankom Fatimom Forto.

Najviše uspjeha na turniru u Foči imali su klubovi iz Tuzle i Ilijaša.

U ženskoj konkurenciji najbolje su bile stonoteniserke tuzlanske „Kreke“, dok su kod dječaka dominirali članovi ilijaškog kluba „Hašim Spahić“.

Tenis: Lana Miletić osvojila klupski turnir

Na teniskim terenima u Foči proteklog vikenda održano je takmičenje Teniskog kluba “Foča” za igrače ovog kluba uzrasta do 14 godina, na kome je trijumfovala Lana Miletić.