Odbojaši Maglića nisu uspjeli da izbore plej-of, poraz košarkaša u Zvorniku

Odbojkaši Maglića nisu uspjeli da izbore plasman u doigravanje za prvaka BiH, pošto su u posljednjem, 18. kolu Premijer lige BiH, pred podjelu lige na dva dijela, poraženi na svom terenu od sarajevske Bosne 1:3.

U direktnom susretu dvije ekipe koje su odlučivale o palsmanu u plej-of, Fočaci su odlično počeli.

Dobili su prvi set 25:23, ali nisu imali snage da zadrže taj nivo igre i koncentracije i u nastavku, pa gosti uspijevaju da okrenu rezultat.

U drugom setu bilo je 23:25, u treećem 19:25 i u četvrtom 20:25.

Pokazalo se da je Bosna u ovom trenutku, ipak, bolja ekipa, sa više kvalitetnih poentera, pa se zasluženo našla u doigravanju za šampiona države.

Odbojkaši Maglića ispustili su šansu da zabilježe istorijski rezultat.

Bez obzira što u tome nisu uspjeli, zaslužuju čestitke za veliku borbenost i za odlične igre u ovoj sezoni.

U doigravanje za prvaka BiH plasirali su se Jedinstvo iz Brčkog, Kakanj, Domaljevac i Bosna, kojima će se pridružiti šestostruki uzastopni šampion BiH Mladost iz Brčkog.

U ligi za opstanak igraće Maglić, Modriča, Borac, Radnik i Tempo.

U ženskoj Premijer ligi, odbojkašice Maglića izgubile su na svom terenu od Mostara 1:3.

Po setovima je bilo 14:25:24:26:,26:24,9:25.

Fočanke su ovaj dio takmičenja, pred podjelu na lige za prvaka i za opstanak, završile na posljednjem 10. mjestu sa tri boda, tako da u plej autu neće imati velike izglede da očuvaju premijerligaški status.

Poraz košarkaša

Košarkaši Sutjeske poraženi su na gostovanju u Zvorniku od domaće Drine Princip 67:62 u 17. kolu Prve lige Republike Srpske.

Po četvrtinama je bilo 14:20, 17:12, 25:11, 11:9.

Fočaci su dobro počeli, imali su vođstvo u prvom poluvremenu, ali je odlučujuća bila treća četvrtina u kojoj su domaćini okrenuli rezultat i stekli solidnu prednost koju su uspjeli da zadrže do kraja.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Dušan Knežević iz Drine Princip sa 23 poena.

U ekipi Sutjeske Ivan Zejak je ubacio 18, Aleksandar Tunguz 15, a Dejan Ćirović 13 poena.

Sutjesci je ovo 13. poraz u sezoni. Sa četiri pobjede ostala je na pretposlednjem 11. mjestu.

U sljedećem kolu Sutjeska će ugostiti drugoplasirani Heo iz Bileće.

Izvor: Radio Foča