Medalje za stoni tenis i karate, remi fudbalera, lopte stigle i u Miljevinu

Fočanski stonoteniseri Snežana Marković i Damjan Marković osvojili su pet medalja- tri zlata i dva srebra na seniorskom prvenstvu BiH u Jablanici.
Snežana i Damjan bili su najbolji u igri mješovitih dublova, savladavši u finalu dotadašnje prvake BiH Eminu Hadžiahmetović i Edina Konjića sa 3:2.

U ženskom dublu, Snežana se u paru sa Eldom Šehić domogla zlatne medalje, dok je u singlu osvojila srebro, izgubivši u finalu od Emine Hadžiahmetović 4:0.
U muškom dublu, Damjan Marković je u paru sa Banjalučaninom Sinišom Marčetićem osvojio srebrno odličje.
Snežana Marković se ovim rezultatima učvrstila na drugom mjestu rang liste najboljih stonoteniserki BiH.

Fudbaleri osigurali opstanak

Fudbaleri Sutjeske odigrali su u Foči neriješeno 2:2 sa dobojskom Slogom u 30. kolu Prve lige Srpske. Sutjeska je ovim bodom i teoretski obezbijedila opstanak.
Dva kola prije kraja, Sutjeska je osma sa 34 boda, koliko ima i sedma Kozara.
U preostala dva kola, Sutjeska gostuje u Mrkonjić Gradu, a zatim na oproštaju za ovu sezonu u Foči dočekuje Kozaru.

Karatisti osvojili medalje na takmičenju u Srbiji

Dva karate kluba iz Foče- Ljubišnja i Nipon učestvovali su proteklog vikenda na međunarodnom turniru u Bajinoj Bašti u Srbiji.

Karate klub Ljubišnja osvojio je 14 medalja i to jednu zlatnu, dvije srebrne i 11 bronzanih.
Karate klub Nipon sa ovog takmičenja je donio sedam odličja- od čega dva zlata, četiri srebra i jednu bronzu.

Na turniru je učestvovalo 49 klubova sa više od 500 takmičara iz četiri države.

Lopte stigle i u Miljevinu

Akcija “Lopte u mjesne zajednice” stigla je i u Miljevinu.
Sportski savez uručio je savjetu ove mjesne zajednice šest lopti- po dvije fudbalske, košarkaške i odbojkaške, a izvedeni su i pokazni treninzi iz ova tri sporta.

Na školskim terenima u MIljevini vrvilo je od djece. Roditelji su sa oduševljenjem pozdravili ovu akciju Sportskog saveza Foče, čiji je cilj promocija sporta i zdravog života, ali i oživljavanje mjesnih zajednica i sportskih aktivnosti u svim dijelovima opštine.
Akcija će biti nastavljena i u drugim mjesnim zajednicama.

Izvor: Radio Foča