Loš start fudbalera, odbojkašice na korak od BH elite, uspjeh karatista

Fudbaleri Sutjeske poraženi su na startu proljećne polusezona Prve fudbalske lige Republike Srpske na gostovanju u Derventi od domaćeg  Tekstilca 2:0.
Nakon 17. kola, Sutjeska je ostala na devetom mjestu, ali sada ima samo tri boda više od posljednjeg Napretka.
Jesenji šampion Rudar odigrao je bez golova u Istočnom Sarajevu protiv Slavije, što je iskoristila Zvijezda 09, koja je trijumfovala u Doboju protiv Sloge 2:0, pa se izjednačila sa Prijedorčanima na prvom mjestu.

Odbojkašice Maglića na korak od Premijer lige BiH

Odbojkašice Maglića slavile su u Bileći protiv Hercegovca u izuzetno uzbudljivoj utakmici sa 3:2 u setovima u pretposlednjem kolu Prve lige Republike Srpske. Kolo prije kraja,

Maglić je drugi na tabeli, ima tri boda manje od banjalučke Inove sa kojom iduće subote u Foči odlučuje pitanje šampiona Srpske. U slučaju da Fočanke savladaju Inovu rezultatom 3:0 ili 3:1 osvojiće titulu i plasiraće se u Premijer ligu BiH. Utakmica odluke igra se u Gradskoj dvorani u Foči u subotu, 24. marta u 19,00 časova.

Uspjeh fočanskih karatista na Prvenstvu Srpske

Karatisti iz Foče imali su zapažen nastup na Prvenstvu Republike Srpske u Banjaluci za dječiji uzrast. Nipon je osvojio po jedno zlato i srebro i dvije bronze, dok je Ljubišnji pripalo jedno zlato i jedna bronza. Danilo Kovačević, član Karate kluba Nipon iz Foče, novi je šamipon Republike Srpske, u kategoriji do 13 godina.

Osim Danila, na Prvenstvu Republike Srpske za djecu do 13 godina, karatisti Nipona osvojili su još tri medalje- drugo mjesto osvojio je Rastko Stanković, dok su se na treće mjesto plasirali Andrea Radović i Mihajlo Kostović.

Iz Karate kluba Nipon ističu da je Danilu Kovačeviću, koji je novi šampion Republike Srpske u kategoriji do 13 godina, ovo prva takmičarska godina, a on je na ovom prvenstvu savladao protivnike u tri meča, dok je jedan meč izgubio. Svi osvajači medalja plasirali su se na prvenstvo BIH, rekli su u Karate klubu Nipon.

Karate klub Ljubišnja učestvovao je na Prvenstvu Srpske sa dva takmičara i osvojio je dvije medalje.

Prvak Srpske u kategoriji takmičara rođenih 2005. godine, borbe pojedinačno do 40 kilograma, postao je Andrija Paprica. Milovan Kovač je osvojio bronzu u kategoriji do 45 kilograma.

Izvor: Radio Foča