Fudbal frends: Željo-Rijeka od 0:2 do 3:2

U posljednjem meču prvog dana 15. “Fudbal frendsa” u Foči, u grupi C, branilac trostruke titule turnira “Rijeka” poražena je od sarajevskog “Željezničara” sa 2:3.

Bila je to i rezultatski i po ljepoti igre najuzbudljivija i najkvalitetnija utakmica prvog dana turnira u kojoj su Sarajlije, nakon što su Riječani vodili sa 2:0 na čudesan način uspjeli da preokrenu rezultat.

“Rijeka” je krenula silovito i golovima Mihaila Rovisa u 16. i Jakova Brekla u 23. minutu povela 2:0 i činilo se da će na uvjerljiv način započeti odbranu titule.

Do kraja prvog poluvremena, Sarajlije su uspjele da smanje na 2.1 golom Madžida Šošića u 30. minutu.

U drugom poluvremenu potpuno druga slika na terenu- čini se fizički dominantnije Sarajlije prvo su u 55. minutu izjednačili na 2:2 golom Hamze Gasala, da bi Madžid Šošić u 67. minutu donio veliko slavlje svom timu i postavio konačnih 3:2 za „Željezničar“.

Upravo su Gasal i Šošić, ne samo golovima, obilježili ovu izuzetno kvalitetnu utakmicu.

Sarajevski plavi imaće danas priliku da u meču sa mađarskim „Mol Vidijem“ izbore plasman u polufinale.