Fočanski karatisti bez medalje na Prvenstvu Srpske

U Doboju je juče održano Prvenstvo Republike Srpske u karateu za djecu do 13 godina.

Fočanski karatisti nisu osvojili nijednu medalju, ali je dvoje karatista, ipak, uspjelo da izbori plasman na državno Prvenstvo Bosne i Hercegovine.

Oboje su članovi Karate kluba Ljubišnja.

Milica Rašević osvojila je peto mjesto u katama i šesto u borbama , pa će u te dvije discipline nastupiti i na Prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Na tom takmičenju pridružiće joj se i Janko Miletić, koji se na Prvenstvu Republike Srpske, u borbama, plasirao među osam najboljih.

Karate klub Nipon iz Foče nije učestvovao na Prvenstvu Srpske, kako nam je rečeno u ovom klubu, dijelom zbog zdravstevnih razloga, a dijelom zbog visokih troškova takmičenja.

Najuspješniji klub na Prvenstvu u Doboju bio je bilećki Hercegovac sa 81 medaljom, od čega je 16 zlatnih.

Drugo mjesto zauzeli su karatisti banjalučkog Sinđelića sa 64 medalje, a treće dobojske Sloge Hemofarm, koji su osvojili 54 medalje.

Zlato za Valentinu na turniru u Valjevu

Član Karate kluba Nipon Valentina Vuković osvojila je zlatnu medalju na Međunarodnom turniru “Valjevo open-memorijal Svetlana Radovic” u Valjevu u Srbiji.

Fočanka je bila najbolja u borbama u kategoriji kadetkinja do 54 kg.

Izvor: Radio Foča