Uz dabl-dabl učinak Sladoja, Sutjeska savladala Prijedor

Košarkaši Sutjeske savladali su na svom terenu ekipu Prijedora 73:57 u 8. kolu Prve lige Republike Srpske (po četvrtinama 17:17, 18:9, 19:16, 19:15).

Izjednačena borba vodila se do polovine druge četvrtine, kada domaćin preuzima kontrolu i pravi dvocifrenu razliku, koju je zadržao do kraja meča.

Fočake je do pobjede predvodio Nemanja Sladoje, koji je ostvario dabl-dabl učinak: 17 poena, 13 skokova, uz četiri asistencije i tri “banane”.

Mrđan Mrković je postigao 12, Bojan Vuković 10, Stefan Radović devet, Aleksandar Tunguz osam poena.

Odlično je odigrao i plejmejker Dragan Vuković sa sedam asistencija.

U ekipi Prijedora najbolji je bio Žarko Rajković sa 18 koševa.

Ovo je Sutjesci četvrta pobjeda u prvenstvu, a u narednom kolu gostuje u Bijeljini ekipi Radnika.

Rezultati 8. kola:

Sokolac-Radnik 84:65, Slavija-Drina Princip 73:63, Obilić-Varda 72:89, Leotar-Budućnost 88:73, Sutjeska-Prijedor 73:57.

Ostalo je još da se odigra meč u Banjaluci između Borca i Student Igokee.

Prva dva mjesta trenutno dijele Sokolac i Borac, sa po šest pobjeda.

Pet pobjeda imaju, od trećeg do šestog mjesta, Budućnost, Radnik, Varda i Leotar, a sedma je Sutjeska sa četiri pobjede i četiri poraza. Ispod Sujeske su Slavija i Student Igokea sa po tri, Princip i Prijedor sa po dvije pobjede, dok je posljednji 12. Obilić bez pobjede.

Izvor: Radio Foča