Pobjeda fudbalera, porazi košarkaša, odbojkašica i odbojkaša

U posljednjoj utakmici jesenje polusezone Prve lige Republike Srpske, fudbaleri Sutjeske savladali su Slobodu iz Mrkonjić Grada na svom terenu sa 3:0.

Domaćin je poveo u 40. minutu, autogolom Perišića.

Na 2:0, Sutjeska je povećala u 54. minutu, kada je Rašević glavom savladao golmana Slobode Modića.

Samo što su gosti pošli sa centra, igrači Suteske su im oduzeli loptu, napravili su dobru akciju, koju je u pogodak pretvorio Sekulović za konačnih 3:0.

Zimsku pauzu Sutjeska je dočekala na osmom mjestu sa 17 bodova.

Prvenstvo se nastavlja na proljeće utakmicama 17. kola.

Četvrti poraz košarkaša Sutjeske

Košarkaši Sutjeske poraženi su na gostovanju u Aleksandrovcu od Studnet Igokee 67:59 u sedmom kolu Prve lige Republike Srpske.

Po četvrtinama je bilo 17:11, 15.22, 15:12, 20:14.

Domaćina su do pobjede predvodili Aljoša Janković sa 12, Bogdan Nedeljković sa 11 i Nemanja Živković sa devet poena.

U ekipi Sutjeske Stefan Radović ubacio je 18, a Stefan Živanović osam poena.

Sutjesci je ovo četvrti poraz u sezoni i sada je na sedmom mjestu.

U narednom,  osmom kolu, Sutjeska će ugostiti ekipu Prijedora, koja je na 11. mjestu sa dvije pobjede i četiri poraza.

Gacko slavilo u Foči

Nesupješni su bili i odbojkaši i odbojkašice iz Foče. Ženski tim Maglića poražen je u Foči od Gacka 0:3 u 7. kolu Premijer lige BiH, a istim rezultatom muška ekipa Maglića izgubila je na gostovanju u Ljubinju u okviru 8. kola Prve lige Srpske.

Odbojkašice Gacka, jedan od favorita za najviši plasman, prema očekivanjima trijumfovale su u Foči maksimalnim rezultatom. Prva dva seta gošće su dobile sa ubjedljivom prednošću 25:15, 25:13, dok se u trećem vodila velika borba. Fočanke su u nekoliko navrata imale set loptu, ali je sreća bila na strani Gačanki. Treći set gošće su dobile rezultatom 31:29, a mora se reži da su sudije sa nekoliko grešaka podgrijale atmosferu u dvorani.

Odbojkašice Maglića ostale su na sedmom mjestu sa sedam bodova. Gacko je treće sa 16.

U prvoj muškoj ligi Srpske igrali su se mečevi osmog kola. Maglić je poražen u Ljubinju od istoimenog domaćina sa 3:0. Fočaci su ostali na četvrtom mjestu sa osam bodova.

Izvor: Radio Foča