Karate: Ljubišnja i Nipon osvojili 16 medalja na turniru u Užicu

Karatisti dva fočanska kluba, Nipona i Ljubišnje, osvojili su 16 medalja na 11. karate turniru “Užički pobjednik 2018″, koji je juče održan u Užicu u Srbiji.

Učestvovalo je 30 klubova sa više od 300 takmičara.

Karate klub Ljubišnja osvojio je devet medalja, a Karate klub Nipon sedam.

U konkurenciji kate, zlato su za Ljubišnju osvojili Andrija Paprica i Goran Kovačević.

U pojedinačnim borbama, do zlatnih odličja su stigli članovi Ljubišnje Milica Rašević, Jovan Prodanović, Andrija Paprica, Miloš Rašević, srebro su osvojili Milovan Kovač i Mile Matović, a bronzu Stefan Pejović.

Andrija Paprica, kao osvajač dvije zlatne medalje, proglašen je za najuspješnijeg takmičara na turniru.

Zlatom u Užicu okitili su se i članovi Nipona Andrea Radović i Valentina Vuković.

Srebrne medalje za Nipon su osvojili Mihajlo Kostović i Nikola Burilo, a bronzane Aleksandra Stanojević, Rastko Stanković i Ognjen Simović.

Izvor: Radio Foča