Poraz fudbalera od Janje, košarkaši bolji od Paljana, odbojkašice nemoćne protiv šampionki BiH

Fudbaleri Sutjeske poraženi su na svom terenu od Podrinja iz Janje 2:4 u 12. kolu Prve lige Republike Srpske.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i poveli već u 6. minutu golom Zekića. Na 0:2 povećao je Rakić u 28. minutu, da bi do kraja prvog poluvremena Sutjeska uspjela da smanji na 1:2 golom Radovića u 45. minutu.

Na startu drugog dijela igre, tačnije u 48. minutu, domaćin ostaje sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Sekulović. Iako brojčano slabiji, igrači Sutjeske stižu do izjednačenja. Igrao se 56. minut kada je Radović po drugi put zatresao mrežu gostiju.

Ipak, do kraja meča Podrinje koristi prednost igrača više i sa još dva gola- Rakića u 70. i Karjaševića u 78. stiže do pobjede 4:2.

Sutjesci je ovo četvsti poraz u sezoni, treći uzastopni, nakon kojeg je pala na deseto mjesto.

U narednom, 13. kolu, Sutjeska gostuje u Prijedoru ekipi Rudara.

Košarka

Košarkaši Sutjeske zabilježili su i drugu pobjedu u Prvoj ligi Srpske. Na svom terenu su savladali Obilić sa Pala 90:77, tako da nakon dva kola imaju maksimalan učinak.

Po četvrtinama je bilo 28:15, 19:18, 21:28 i 22:16.

Sutjeska je odigrala veoma dobro u prvom poluvremenu, nakon kojeg je imala prednost od 14 poena. U trećoj četvrtini došlo je do opuštanja i pada u igri što su gosti iskoristili i prišli na šest poena zaostatka. U posljednjoj dionici Sutjeska pravi seriju od 10:2, pa je meč, ipak, mirno privela kraju.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Stefan Živanović sa 24 i Aleksandar Tunguz sa 23 poena. Mrđan Mrković je ubacio 12, Ivan Radović 11, Stefan Radović sedam poena.

U ekipi Obilića najbolji je bio Saša Furtula sa 20 poena, Igor Gordić je postigao 17, a Gordan Janjić 10 koševa.

U 3. kolu, Sutjeska gostuje trebinjskom Leotaru, koji je proteklog vikenda poražen u Bijeljini od Radnika 81:79.

Odbojka

U ženskoj Premijer ligi BiH u odbojci odigrani su mečevi 4. kola.

U Foči je gostovalo Jedinstvo Bimal iz Brčkog, višestruki šampion BiH, i prema očekivanjima protiv domaćeg Maglića zabilježilo je ubjedljivu pobjedu od 3:0 (25:16, 25:13, 25:17).

Maglić je ostao na sedmom mjestu sa četiri boda.

U narednom, petom kolu, u Goraždu se prvi put u istoriji Premijer lige BiH igra derbi Gornjeg Podrinja.

Domaće Goražde ugostiće fočanski Maglić.

Karate

Karate klub Nipon iz Foče osvojio je tri medalje na Međunarodnom turniru “Zvornik open”.

Nastupilo je sedam karatista Nipona, a medalje su osvojili Andrea Radović i Valentina Vuković srebrne i Ognjen Simović bronzanu.

Na turniru u Zvorniku učestvovalo je oko 500 karatista.

Izvor: Radio Foča