BiH bolja od Austrije- šansu dobio i Rade Krunić

Fudbalska reprezentacija BiH sinoć je u Zenici u meču 2. kola Lige nacija pobijedila Austriju rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Edin Džeko.

Za BiH je nastupio i Fočak Rade Krunić, fudbaler italijanskog Empolija. Utakmici na stadionu Bilino Polje u Zenici prisustvovalo je oko 10.000 navijača, a meč je odlučen u 78. minutu. Sarić je lijepo odigrao za Džeka, a kapiten BiH je još jednom je pokazao zašto je jedan od najboljih napadača svijeta- udarcem lijevom nogom pogodio je za 1:0.

Do kraja meča, najbolju priliku imao je Rade Krunić u 94. minutu da BIH donese ubjedljivu pobjedu. Krunić je u finišu meča ušao sa klupe umjesto Miralema Pjanića. U šansi se našao kada ga je proigrao Edin Džeko. Krunić je šutirao, golman Austrije je bio savladan, ali je loptu sa gol linije izbio Lazaro.

U sljedećem meču, BiH igra protiv Sjeverne Irske na Grbavici, a susret je na rasporedu 15. oktobra.