1/16 finala Kup-a RS: Premijerligaš ubjedljiv u Foči

Fudbaleri Radnika su krenuli u odbranu osvajača kupa RS trijumfalno, favorizovani premijerligaš iz Bijeljine je lakše nego što se očekivalo stigao do pobjede nad Sutjeskom i obezbjedio prolaz u osminu finala.

U dosta nezanimljivoj fudbalskoj predstavi, Radnik je stigao do vođstva u 23. minutu. Nakon lijepe akcije strijelac je bio Hadžić. Slično je bilo i u nastavku utakmice, igralo se blijedo, anemično, ali ipak gosti su udvostručili prednost preko rezerviste Glišića u 63. minutu. Kada se očekivao kraj utakmice, tačnije u 90. minutu, ponovo je na scenu stupio najbolji akter ovog meča Irfan Hadžić, koji se po drugi put upisao u strijelce i zatresao mrežu Fočaka za konačnih 0:3.

Sutjeska(F) – Radnik (B) 0:3 (0:1)

Gradski stadion. Gledalaca: 100. Sudija: Slavoljub Gogić (I.Sarajevo) 7. Strijelci: Hadžić u 23. i 90.; Glišić u 63. minutu (Radnik). Žuti kartoni: Lukić i Mulić (Sutjeska).

Sutjeska (F): Krnojelac 6,Krajišnik 5,5,Lukić 5,5,Filipović 6,S.Pljevaljčić 6,A.Ivanović 6,Radović 5,5,Drakul 5,5(od 46.Mulić 5,5) Elez 5,5(od 76.Sekulović-)O.Pljevaljčić 6,Milić 5,5(od 62.Okuka-)

Radnik (B): Marković 7,Franić 7,Sušić 7,5,Brković 7(od 61.Đelmić-)Popara 6,5(od 46.Glišić 7) Šantić 7,Hadžić 8,Đurić 7,Motika 7,5,Merajić 7(od 72.Radović-)Isić 7.

Igrač utakmice: Irfan Hadžić (Radnik)

Autor: S.vukašinović